Лекція про туберкульоз: що потрібно знати

21 березня з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом для здобувачів вищої освіти Полтавського державного аграрного університету було проведено лекцію на тему «Що потрібно знати про туберкульоз».

Лекцію прочитала Твердохліб Лариса Миколаївна, лікар-фтизіатр Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.

Під час лекції Лариса Миколаївна детально висвітлила такі питання:
- епідеміологія туберкульозу: поширення та актуальність проблеми у світі та Україні;
- етіологія та патогенез: збудник туберкульозу, механізми зараження та розвитку захворювання;
- клінічні прояви: симптоми та синдроми туберкульозу, особливості його перебігу в різних формах;
- діагностика: сучасні методи лабораторного та інструментального обстеження;
- лікування: принципи та методи терапії туберкульозу;
- профілактика: первинна та вторинна профілактика туберкульозу, роль вакцинації.

Лекція була дуже інформативною та корисною. Студенти дізналися багато нового про цю небезпечну хворобу та про те, як можна захиститися від зараження.

Дякуємо Ларисі Миколаївні за цікаву та змістовну лекцію!