ПДАУ розширює наукове співробітництво в галузі бджільництва

⠀⠀⠀⠀⠀

11 березня 2024 року відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом і Державним навчальним закладом «Гадяцьке аграрне училище», який є провідним у Полтавській області з бджільництва.
⠀⠀⠀⠀⠀
Ректор Полтавського державного аграрного університету Олександр Галич під час профорієнтаційної роботи в Гадячі відвідав училище та був приємно вражений сучасним обладнанням, яке використовується в навчальному процесі. Це стало поштовхом до налагодження співпраці між двома закладами освіти.
⠀⠀⠀⠀⠀
Важливу роль у підписанні меморандуму відіграла Наталія Сенчук, директорка училища. Її прагнення до розвитку цієї галузі в Україні та впровадження сучасних методів навчання стали запорукою успішного партнерства.
⠀⠀⠀⠀⠀
У меморандумі передбачено низку спільних заходів, як-от:
⠀⠀⠀⠀⠀
- навчання студентів ПДАУ на сучасному обладнанні училища, що дасть їм змогу отримати практичні навички роботи з найновішими технологіями в бджільництві;
⠀⠀⠀⠀⠀
- спільні наукові дослідження, завдяки яким науковці ПДАУ та викладачі училища зможуть об’єднати свої зусилля для вивчення актуальних проблем бджільництва та розроблення нових методів його ведення;
⠀⠀⠀⠀⠀
- проведення спільних конференцій, семінарів та інших наукових заходів, що сприятиме обміну досвідом між фахівцями з бджільництва.

⠀⠀⠀⠀⠀
Ця співпраця важлива передусім для здобувачів вищої освіти та аспірантів факультету технологій тваринництва та продовольства, факультету ветеринарної медицини та навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології.
⠀⠀⠀⠀⠀
Технологам важливо поглибити вивчення дисципліни "Бджільництво", для ветеринарних лікарів — це чудова можливість дослідити хвороби та методи лікування бджіл, агрономів — ліпше проаналізувати вплив різних підходів до обробітку полів на стан рослинності та продукцію бджільництва.