Підвищення кваліфікації спеціалістів зоотехнічної служби

24-26 лютого 2015 року на базі Інституту післядипломної освіти та дорадництва Полтавської державної аграрної академії відбулося підвищення кваліфікації начальників відділів тваринництва управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрації, спеціалістів зоотехнічної служби базових господарств Полтавської області.
З вітальним словом та підсумками роботи галузі тваринництва за 2014 рік до спеціалістів зоотехнічної служби звернувся Филоненко Іван Олексійович, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. Крім того, визначив пріоритетні завдання на 2015 рік в галузі тваринництва для Полтавської області.
Під час навчання було розглянуто ряд питань, зокрема:
- Аграрна політика в Україні: ситуація на вітчизняному та світовому аграрних ринках.
- Епізоотичний стан в сільгосппідприємствах області.
- Досягнення Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України. Перспективи співпраці інституту з сільгосптоваровиробниками області в галузі свинарства.
- Вирощування бобово-злакових та інших кормових культур. Напрямки співпраці Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавілова Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН з сільськогосподарськими товаровиробниками.
- Селекційно-племінна робота у тваринництві.
- Впровадження прогресивних технологій, спрямованих на покращення продуктивних якостей худоби.
- Здобутки та напрямки співпраці ТОВ «Лубенське племпідприємство» з сільськогосподарськими товаровиробниками.
- Створення кооперативів та міні-ферм в особистих селянських господарствах області.
- Стандарти на продукцію тваринництва.
- Робота Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Полтавській області. Вимоги до сільськогосподарської продукції в умовах євроінтеграції.
- Порядок проведення реєстрації, ідентифікації та переміщення сільськогосподарських тварин. Порядок отримання витягів.
- Впровадження аграрних розписок на території Полтавської області.
- Доїльні системи, охолоджувачі молока, кормообладнання.
- Заготівля якісного силосу. Кормові добавки в годівлі тварин.
- Дезінфікуючі, стерилізуючі, антисептичні засоби нового покоління.
- Заходи щодо досягнення високої відтворної здатності корів.
- Досягнення високої продуктивності корів за рахунок впровадження передових технологій утримання та годівлі.
- Досвід виробництва свинини в ДП ДГ «Степне» Полтавського району.